2020-07-19

Kaip pačiam internetu įsteigti Mažąją bendriją

Mažosios bendrijos steigimas internetu – nesudėtingas procesas. Jūs tikrai galite tai padaryti patys 😉 Taip išvengsite išlaidų ne tik teisinėms paslaugoms, bet ir notarui. Juk verslo pradžioje kiekvienas euras svarbus, tiesa?

Pasiruošimas

Viskas ko Jums reikia yra:

  • Elektroninis parašas. Jį galite gauti pas bet kurį mobiliojo ryšio operatorių. Vykdami į saloną, nepamirškite asmens dokumento.
  • Būsimos įmonės buveinės adresas. Tai gali būti tiek gyvenamosios patalpos (taip, Jūs galite mažąją bendriją registruoti savo bute), tiek komercinės patalpos. Svarbu žinoti, kad jei patalpos priklauso kitam asmeniui, jis steigimo eigoje turės patvirtinti savo sutikimą, pasirašydamas jį elektroniniu parašu.
  • Būsimos įmonės pavadinimas. Svarbu, kad jis nebūtų užimtas, tad būtinai iš anksto patikrinkite https://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.php

Pasiruošėte? Pasidarome kavos ir pradedame:

Steigimas

  1. Einame į Registrų centro svetainę, skiltį “Savitarna” ir prisijungiame su savo el. parašu. Pasirenkame Juridinių asmenų registras -> Juridinio asmens prašymai -> Prašymas laikinai įrašyti pavadinimą į JAR. Užpildome duomenis, pasirašome el. parašu ir atliekame apmokėjimą (16,22 €). JAR apdoros prašymą per 1 d.d. ir, jei pavadinimas tinkamas, jau kitą dieną tęsime steigimą.
  2. Steigimas. Vėlgi prisijungiame prie Juridinių asmenų registro savitarnos, einame į Juridinio asmens prašymai -> Prašymas registruoti JAR, pasirenkame Mažoji bendrija ir spaudžiame Pildyti prašymą. Pasirenkame mažosios bendrijos valdymo tipą su vadovu (rekomenduojame, kad mažoji bendrija turėtų vadovą – taip bus paprasčiau tvarkyti įmonės reikalus. Vadovu gali būti pats steigėjas) ir pagal sistemos nurodymus užpildome duomenis. Sistemai sugeneravus dokumentus, juos pasirašome el. parašu. Dedame paslaugą į krepšelį ir apmokame (51,61€). Jei viską atlikome teisingai, jau kitą dieną gausime el. laišką apie įsteigtą mažąją bendrij ir elektroninį išrašą ESI.
  3. Vėl jungiamės prie Savitarnos ir pateikiame duomenis JADIS apie įsteigtos mažosios bendrijos narius. Einame į JADIS – Juridinių asmenų dalyvių informacinė sistema > Dalyvių sąrašo teikimas. Užpildome sistemos prašomus duomenis, pasirašome el. parašu ir spaudžiame pateikti. Mokėti šį kartą nereikia 😊
  4. Keliaujame į banką ir atidarome įmonės banko sąskaitą. Nepamirškime turėti ESI rakto, nes jo prireiks.

Viskas! Sveikiname pradėjus naują verslą!

O jei turite klausimų ar kažkas nepavyksta, nedvejodami susisiekite su mums. Mielai pagelbėsime 😉

JUMS GALI BŪTI ĮDOMU:

Prenumeruokite ir gaukite daugiau mūsų patarimų!

Scroll to Top
Užduoti klausimą advokatei

Tai nemokama!