2020-12-18

Konfidencialumo sutartis: Kaip apsaugoti verslo informaciją

Visi verslininkai sutaria, kad informacija yra vertingas turtas. Bet toli gražu ne visi žino, kaip šį turtą apsaugoti. Konfidencialumo sutartis – vienas iš būdų, efektyviai padedančių saugoti verslo informaciją. 

Šiame straipsnyje patariame, kada vertėtų ją pasirašyti ir kokias sąlygas joje numatyti.

Kada reikia pasirašyti konfidencialumo sutartį

Konfidencialumo sutartį derėtų pasirašyti visada, kai:

  • Pradedame derybas dėl naujo verslo projekto;
  • Pristatome projektą naujam investuotojui;
  • Samdome išorinį konsultantą;
  • Sudarome sutartis su tiekėjais, rangovais ar kitais verslo partneriais, kuriems taps žinoma vertinga Jūsų verslo informacija.

Be to, rekomenduojame šią sutartį sudaryti ir su savo darbuotojais. Arba konfidencialumo įsipareigojimus bent jau įtraukti į darbo sutartis.

Kokias sąlygas būtina įtraukti

Konfidencialumo sutartyje reikia numatyti:

✔️Kieno informacija saugoma?

Tik vienos šalies ar abiejų? Neretai konfidencialumo sutarties projektą teikianti šalis įtraukia tik priešingos šalies įsipareigojimus. Būkite atidūs. Jeigu savo konfidencialią informaciją atskleisite ir Jūs, reikalaukite, kad įsipareigojimai būtų abipusiai.

✔️Kokia informacija saugoma?

Dažnai tenka matyti sutartis, kuriose konfidencialios informacijos sąrašas pateiktas labai plačiai ir abstrakčiai. Arba nukopijuotas kažkur iš interneto. Rekomenduojame saugomos informacijos sąrašą apibrėžti kuo konkrečiau. Kai saugoma „viskas“, gali nutikti, kad neapsaugoma niekas. Na, o kad netyčia ko nors nepamirštume, sąrašo gale jau verta įtraukti ir bendrąsias formuluotes.

✔️Kam galima atskleisti?

Paprastai konfidencialumo sutartys numato, kad informacija gali būti atskleista tik tiems, kas betarpiškai dalyvauja projekte ar sutarties vykdyme. Visgi, Jums gali prireikti ir teisininko, auditoriaus ar kito eksperto patarimo. Tad būtinai įtraukite išlygą, kad galite informaciją atskleisti išoriniams patarėjams.

✔️Kiek laiko reikia saugoti?

Konfidencialumo įsipareigojimų terminas skiriamas į du etapus: sutarties ar projekto laikotarpiu ir tam tikrą laiką po sutarties ar projekto pabaigos. Teko matyti sutarčių, kurios taip sutelkė dėmesį į tai, kas vyksta santykiams nutrūkus, kad pamiršo pasakyti, jog informacija yra slapta ir sutarčiai galiojant. Nedarykite taip!

Jeigu Jums rūpi Jūsų verslo informacijos apsauga, tiesiog susisiekite su mumis. Parengsime kvalifikuotą, Jūsų poreikius atitinkančią konfidencialumo sutarties formą už fiksuotą kainą, vos nuo 100 Eur.

JUMS GALI BŪTI ĮDOMU:

Prenumeruokite ir gaukite daugiau mūsų patarimų!

Scroll to Top
Užduoti klausimą advokatei

Tai nemokama!